על הסופר

אביחי (אבי) שמידט נולד בתל-אביב וגדל בירושלים. אביו היה איש עסקים ובעל בית-חרושת, ואמו – מזכירה מדעית ומתרגמת בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית. מגיל צעיר נלווה אביחי אל אביו במסעות עסקיים בחוץ לארץ, ושם שהה תקופות שונות.

את שירותו הצבאי עשה אביחי שמידט בחיל המודיעין. אחר כך נמנה עם סגל הטלוויזיה הישראלית (הערוץ הראשון) במשך עשרות שנים, ובמהלכן ביקר במדינות רבות והתגורר בהן.

את הסיפור הראשון שלו כתב אביחי שמידט כשהיה בן שבע. כילד וכנער כתב בעיקר רשמי מסע בעולם וטורי סאטירה בעיתוני בית-ספר. את עלילת ספרו הראשון, סוכן עיוור (שהוקדש לזכר הוריו, מלכה ומקס שמידט), שאב מניסיונו העשיר כאיש טלוויזיה. השתלשלות העניינים שהוצגה בעלילה הדירה שינה מעיני מדינאים ואנשי ביטחון בישראל, אשר שינו בגינה שיטות ודפוסי פעולה.

סוכן עיוור הוא מותחן פעולה פוליטי, שזכה לביקורות מעולות בכל אמצעי התקשורת ותורגם לאנגלית.
בתרגומו לאנגלית, דורג סוכן עיוור ב – 2016 כרב מכר מס' 1 (מתוך חמישה מיליון כותרים!) באתר הספרים העולמי של אמזון.

הספר השני, צופן בסיסי, הוא מותחן פעולה הנשען על רעיון מדעי פילוסופי. (הספר מוקדש לזכרו של בן דודתו של אביחי, מנפרד אדמונד שרטר, שנרצח בידי הנאצים.)

הספר השלישי, אל תעזו למות לא מוכנים – הספר החשוב ביותר שתרכשו בחייכם, (שמוקדש לזכר דודתו קלרה-חיה פרידס-גירש שנרצחה בידי הנאצים) – הוא ספר מסוג אחר. זהו מדריך – יחיד מסוגו בעולם – שעוזר לארגן נכון את כול ענייני ההווה, להתכונן לעתיד, ולקבל תשובות לשאלות רבות שרוב האנשים פוחדים אפילו לשאול.
בכך, נועד הספר להבטיח את עתידם הכלכלי והרווחתי של הקורא ויקיריו אחריו.
גם ספר זה, בתרגומו לאנגלית, דורג ב – 2016 כרב מכר מס' 1 (מתוך חמישה מיליון כותרים!) באתר הספרים העולמי של אמזון, ובכך, הפך הסופר אביחי שמידט לסופר הישראלי היחיד ששניים מספריו דורגו במקום הראשון באתר הספרים הנחשב בעולם.

הספר הרביעי, הכול סיפורים – מאה וארבעים סיפורים אמיתיים, ואחד לא, הוא אוסף של סיפורים קצרים מן החיים שבהם ממקד המחבר את המבט על בני האדם בעיניים אחרות, לעיתים ביקורתיות, ולראות אותם מבעד למשקפיים ייחודיים. ייתכן שתחשדו שחלק מהסיפורים לקוחים מן הדמיון, הרי שלא כך הדבר. כולם, למעט אחד, קרו במציאות ונאמנים לעובדות.

המחבר דובר חמש שפות, וכמו גיבוריו הרבה לנסוע בעולם בנסיבות והזדמנויות שונות. היכרותו עם תרבותן של מדינות שונות ועם הגאוגרפיה של ערים רבות – על פינותיהן המיוחדות ועל אורחות החיים בהן – הטביעה את חותמה על תיאור זירות ההתרחשות חובקות העולם ועל מגוון הדמויות האנושיות המרתקות ויוצאות הדופן המאכלסות את עלילות ספריו.